Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom pokój dziecka

4 sposoby na efektywną dekorację ścian w pokoju dziecka

Data publikacji 6 kwietnia 2023

Ściany to duże powierzchnie, które kreują scenografię w dziecięcym pokoju, a tym samym oddziałują na samopoczucie malucha. Ważny jest ich kolor, który powinien sprzyjać wyciszeniu i koncentracji, ale także dekoracje. To one dopełniają pomieszczenie i podkreślają jego charakter. Czym ozdobić ściany oprócz klasycznych obrazków i grafik?

Naklejki ścienne, które sprawdzą się w dziecięcym pokoju

Naklejki prezentują ogromne bogactwo tematyczne, dlatego bez problemu dobierzesz takie, które perfekcyjnie wkomponują się w aranżację zarówno pod względem tematycznym, jak i kolorystycznym. Popularne są:

  • miarki wzrostu,
  • ścienne naklejki prezentujące zwierzątka,
  • naklejki botaniczne, czyli kwiaty i liście,
  • geometryczne wzory na ścianę w formie gwiazdek, kropek i pasków,
  • naklejki prezentujące ulubionych bohaterów kreskówek i bajek,
  • dekoracje ścienne w postaci chmurek, kamieniczek, gór i drzew.

Każda naklejka na ścianę dla dziecka może podkreślać preferencje, zainteresowania i pasje malucha. W chłopięcych przestrzeniach spotyka się dekoracje w postaci samochodów, samolotów i statków kosmicznych, a u dziewczynek dominują dobre wróżki, kwiaty i tancerki.

Mural lub tapeta – podkreśl styl dziecięcej przestrzeni

Jedna ściana ozdobiona muralem lub tapetą zupełnie odmieni charakter dziecięcego pokoju. W ofercie sklepów znajdziesz przepiękne dekoracje, które zachwycają pejzażem i dynamicznością obrazu. Przenoszą na murawę piłkarskiego stadionu, do magicznego świata bajek lub w podniebne przestworza. Budują realistyczny, a jednocześnie nierzeczywisty świat, przypominający obraz z książek dla dzieci. Możesz dzięki temu wykreować w kąciku malucha pałacowy styl małej księżniczki, naturalistyczny pokój leśny czy też zaprosić do pradawnego świata dinozaurów.

Plakaty edukacyjne – dekoracja ścian, która uczy i bawi

Plakaty mają dydaktyczny i dekoracyjny charakter. Dzieci mogą dzięki nim uczyć się języków obcych oraz podstaw praktycznie z każdego przedmiotu. Dla maluchów szukaj wariantów z kolorami, cyframi i alfabetem. Starsze dzieci łatwiej zapamiętają układ planet, tabliczkę mnożenia czy też gatunki chronionych roślin. Jeśli w ich pobliżu będą znajdować się plakaty edukacyjne, szybciej poznają mapę świata lub Polski, nauczą się nazw podstawowych instrumentów muzycznych lub ras psów. Modne są botaniczne plakaty oraz hasła motywacyjne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród starszych dzieci, podobnie jak plakaty opisujące emocje.

Materiałowe ozdoby i świecidełka – stwórz w pokoju bobasa przytulną atmosferę

Surowość pokoju skandynawskiego czy minimalistycznego przełamią tekstylia, które możesz zawiesić na ścianie. Oprócz firanek i zasłon, które do pokoju malucha wprowadzają przytulną atmosferę, warto wykorzystać również materiałowe proporczyki i maskotki, ale także puszyste pompony. Ożywią przestrzeń i dodadzą jej pożądanej miękkości. Wnętrze wizualnie zyska na plus i stanie się bardziej przyjazne. Wybieraj także cotton balls oraz inne świecidełka, które możesz powiesić na ścianie i za pomocą światła zbudować klimat, który będzie uroczy szczególnie po zmroku. 

Redakcja athome.com.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści zajmujący się tematyką ogrodów, wnętrz, życia domowego i lifestyle'u. Dzielimy się profesjonalną wiedzą oraz praktycznymi poradami, które inspirują naszych czytelników do tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni oraz do aktywnego i satysfakcjonującego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?