athome.com.pl

Strona o wnętrzach, domu, ogrodzie.

Wnętrza

Co warto wiedzieć na temat inteligentnego oświetlenia zewnętrznego do domu? Czy takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie?

Co warto wiedzieć na temat inteligentnego oświetlenia zewnętrznego do domu? Czy takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie?

Smart rozwiązania do domu stają się coraz popularniejsze i nie inaczej jest w przypadku oświetlenia zewnętrznego, które także może być inteligentne. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym domu czy jednak są pewne ograniczenia?

Inteligentne oświetlenie włącza się, gdy słońce zachodzi za horyzont

Na pewno jest wiele zalet stosowania inteligentnego oświetlenia. Jest energooszczędne nie tylko ze względu na zastosowaną technologię LED, ale i rozwiązania takie jak czujnik zmierzchu. Taki element sprawia, że dana oprawa włącza się, gdy następuje zachód słońca. Jednocześnie wyłącza się, gdy słońce wschodzi na horyzont. Oczywiście jest to świetlenie inteligentne więc współpracuje zarówno z panelem zamontowanym w domu, jak i aplikacją do obsługi systemu inteligentnego domu. Stąd możliwe jest ustawienie czasu włączenia się czy wyłączenia lampy. Przykładem inteligentnego oświetlenia, które może współpracować z systemem smart są choćby lampy zewnętrzne Philips.

Symulacja obecności domowników obejmuje także oświetlenie zewnętrzne

Lampa zewnętrzna na dom współpracująca z systemem smart może być częścią funkcji symulacji obecności domowników. Wyjeżdżając na kilka dni nie trzeba martwić się tak bardzo, że dom pozostaje bez nadzoru, bo można go nadzorować dzięki systemowi smart połączonemu z systemem monitoringu. Jednocześnie na odległość w ramach istniejącej aplikacji można sterować oświetleniem, gdy masz połączenie z siecią domową. Oczywiście przed wyjazdem możesz też ustawić parametry tej przydatnej funkcji. W ramach jej funkcjonowania co jakiś czas będzie włączać się oświetlenie w domu, ale i oświetlenie zewnętrzne. Ponadto to ostatnie będzie działało też na czujnik ruchu i powodowało włączenie się oświetlenia w domu, gdy ktoś będzie zbliżał się do posesji. Symulacja obecności obejmuje także włączanie sprzętów audio, np. radia, ale i telewizji. Wszystko po to, by odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Inteligentne oświetlenie współpracuje z czujnikami ruchu, dzięki temu włącza się, gdy zbliżasz się do posesji i wyłącza, gdy wchodzisz do domu

Czujnik ruchu przydaje się nie tylko, gdy ktoś obcy zbliża się do posesji, ale również wtedy, gdy samemu wraca się do domu. Nie trzeba wtedy w ciemnościach przemierzać ścieżki prowadzącej do domu, czy po omacku szukać klucza albo podświetlać sobie drzwi przy użyciu latarki w smartfonie. To wydają się sytuacje ekstremalne, ale jednak dla wielu osób ciągle aktualne, a wszystko może rozwiązać, np. lampa Philips z czujnikiem ruchu. Taka lampa połączona z systemem smart home może być też sterowana z poziomu aplikacji. Dobrze sprawdzi się zamontowany nad drzwiami czy też przy furtce kinkiet. Można zdecydować się na nowoczesny kinkiet zewnętrzny Philips.

Lampy zewnętrzne LED pozwalają na sterowanie natężeniem światła, dzięki ściemniaczom LED, a także z poziomu aplikacji

Kolejną zaletą oświetlenia LED typu smart jest możliwość współpracy lampy ze ściemniaczem LED, co może dotyczyć także lamp zewnętrznych. Na ściemniaczu naściennym albo w aplikacji można zmieniać natężenie światła w zależności od potrzeb i nastroju. Takie rozwiązanie zwiększa prestiż, ale i wygodę. Można je zastosować choćby na przydomowym tarasie, gdzie chętnie przebywa się jak tylko jest lepsza pogoda.

Czy inteligentne oświetlenie zewnętrzne sprawdzi się w każdym domu?

Tutaj odpowiedź jest twierdząca, choć czasem będzie to wymagało ingerencji w instalację elektryczną czy jej modernizację, zwłaszcza, gdy oprawa typu smart jest połączona z systemem inteligentnego domu. Oczywiście łączność pomiędzy urządzeniami, w tym lampami a modułem smart może być bezprzewodowa, co ogranicza konieczność kucia w ścianach w istniejącym budynku. Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, które zwiększają komfort w każdym budynku. Trzeba oczywiście pamiętać, że każdy system smart wymaga okresowych przeglądów czy konserwacji. Wszelkie rozwiązania inteligentnego domu sprzyjają oszczędnością. I jeśli chcecie mniej płacić za rachunki za prąd i efektywniej wykorzystywać oświetlenie zewnętrzne, to zdecydujcie się na lampy zewnętrzne Philips. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

Udostępnij