athome.com.pl

Strona o wnętrzach, domu, ogrodzie.

Wnętrza

Jak tanio umeblować mieszkanie?

Jak tanio umeblować mieszkanie?

Każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie, z pewnością potwierdzi, że po początkowej fazie malowania, kafelkowania i kładzenia podłóg zaczyna się prawdziwy problem w postaci meblowania. Większość osób posiada już znacząco uszczuplone środki, a co za tym idzie – zakup mebli staje się sporym wyzwaniem finansowym. Mamy dla Ciebie garść porad, dzięki którym wydasz zdecydowanie mniej pieniędzy na umeblowanie mieszkania!

Czy urządzanie mieszkania musi być kosztowne?

Zakup domowego wyposażenia, w tym mebli, ale również naczyń i innych przedmiotów codziennego użytku wiąże się ze znaczącymi wydatkami. Jednak to nie oznacza, że nie możesz nieco zaoszczędzić podczas tego procesu, kupując tanie meble dobrej jakości czy dokładnie planując zakupy! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób planować kupno mebli do mieszkania, by wyjść na tym jak najlepiej.

Plany przede wszystkim

Kwestią kluczową dla ograniczenia kosztów urządzania mieszkania jest dokładne zaplanowanie zakupów. Dzięki temu unikniesz zakupu niedopasowanych do siebie elementów wyposażenia, nabytych w przypływie chwilowego zachwytu nad pięknem danej kanapy, fotela czy innego mebla. To pozwoli na uzyskanie spójnego wnętrza, które będzie prezentować się doskonale przez długi czas.

Estetyka wnętrza związana z odpowiednim zaplanowaniem zakupów to nie jedyna zaleta takiej opcji. Ponadto, planując zakupy, możesz także zdecydować się na nabycie większej ilości mebli w jednym sklepie i tym samym poprosić o zniżkę związaną z dużym zakupem. Niektóre sklepy zgadzają się na przyznanie klientowi rabatu o określonej wysokości, gdy zakupi u nich komplet mebli na większą kwotę.

Jak wybrać meble do mieszkania?

Wybór odpowiednich mebli do mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność oraz wytrzymałość mebli. Pamiętaj że tanie meble wcale nie muszą być niskiej jakości – zwłaszcza gdy dokładnie przemyślisz zakupy i dokonasz ich zakupu np. w sieci.

Dobierając meble do mieszkania weź pod uwagę swoje potrzeby np. jeśli chodzi o ilość przestrzeni do przechowywania. Nieodpowiednio dopasowane komody czy szafy szybko okażą się zbyt małe bądź za duże, a co za tym idzie – zapewne zaczniesz rozważać ich wymianę. Aby tego uniknąć, dokładnie zastanów się, co chcesz chować w którym meblu. Wypełnij półki i szuflady w swojej wyobraźni aby przekonać się, czy wystarczy Ci miejsca we wnętrzu mebli!

Oprócz odpowiedniego dopasowania mebli do Twoich potrzeb, nie zapominaj również o preferencjach estetycznych – zarówno Twoich, jak i pozostałych domowników. Gdy meble będą się podobać wszystkim osobom zamieszkującym dane lokum, nie będziecie myśleć o ich wymianie przez długi czas, tym samym rozkładając koszt meblowania mieszkania na wiele lat!

Zakupy online pomogą zaoszczędzić

Zakup mebli w stacjonarnym salonie z pewnością ma tę zaletę, że każdy mebel możesz obejrzeć z bliska i go dotknąć. Jednocześnie, takie zakupy wiążą się z dużo większymi kosztami: w końcu sklep musi zapłacić za wynajęcie znaczącej przestrzeni (sofy, kanapy czy komody nie są przecież małe!), a także opłacić wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmą się obsługą klienta.

Kupno mebli w sklepie online ma wiele zalet, wśród których można wskazać właśnie niższą cenę. Nie musisz również martwić się, że kupujesz „kota w worku”: profesjonalny sklep meblowy online posiada naprawdę wiele zdjęć swojego asortymentu, dając tym samym możliwość dokładnego przyjrzenia się kupowanym meblom. Dodatkowo, w opisie znajdziesz informację o materiałach, z jakich wykonano każdy produkt, co ułatwi Ci dokonanie oceny tego, czy dany mebel jest odpowiedniej jakości.

Sprawdź ofertę sklepu meblowego https://meblealfa.pl/ 

Nadaj nowe życie starym meblom

Masz wrażenie, że posiadany budżet w żaden sposób nie wystarczy w pełni na umeblowanie mieszkania nowymi meblami? Pamiętaj o tym, że część z nich możesz zakupić z drugiej ręki! Takie meble są zazwyczaj zdecydowanie tańsze od modeli dostępnych w sklepach, co pozwala sporo zaoszczędzić, nawet przy uwzględnieniu kosztów związanych z odświeżeniem danego mebla. Minus? Potrzebujesz nieco wolnego czasu na to, by nadać nowe życie staremu stołowi czy szafie, a także przemalować je tak, by były dopasowane do Twoich preferencji wizualnych.

Jak widzisz, meblowanie mieszkania wcale nie musi oznaczać wydania wszystkich środków, jakie znajdują się w domowym budżecie. Do tego meble wcale nie muszą być niskiej jakości, by wyróżniały się przystępną ceną! Pamiętaj jedynie o naszych poradach i urządź się przytulnie, a przy tym niedrogo.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij