athome.com.pl

Strona o wnętrzach, domu, ogrodzie.

Lifestyle

Meble kuchenne na wymiar w stylu industrialnym, skandynawskim i nowoczesnym

Meble kuchenne na wymiar w stylu industrialnym, skandynawskim i nowoczesnym

Kuchnia jest sercem całego domu i choć nie zawsze jest okazja, by jadać wszystkie posiłki przy stole całą rodziną, to jednak przestrzeń ta ma być wyjątkowa i funkcjonalna. By doskonale zagospodarować całe pomieszczenie, najlepiej jest wybrać meble na wymiar, dzięki którym zyskuje się dużo miejsca do przechowywania, ale jednocześnie ma się możliwość indywidualnego dopasowania rozwiązań do własnych wymagań. Oto trzy style mebli kuchennych, które warto rozważyć podczas aranżacji tej przestrzeni.

Kuchnia w stylu industrialnym – minimalizm w połączeniu z klasą

Styl industrialny narodził się w Stanach Zjednoczonych i choć pierwotnie były to mieszkania wysokie po starych fabrykach, to obecnie coraz więcej osób aranżuje w ten sposób wnętrza także w niewielkich mieszkaniach w blokach. Styl ten wyróżnia się surowością i minimalizmem, ale jednocześnie jest przytulny i stwarza przyjemne wrażenie. Dominującymi kolorami jest szarość, czerń i odcienie drewna, ale nie może zabraknąć mocniejszego akcentu, który przykuje uwagę i sprawi, że wnętrze będzie wyglądać wyjątkowo. Meble kuchenne na wymiar pozwolą stworzyć zarówno w dużej, jak i w niewielkiej kuchni wnętrze funkcjonale, a jednocześnie gustowne i luksusowe. Odpowiedni dobór kolorów i materiałów, połączenie metalu i drewna, a także możliwość dowolnej konfiguracji mebli sprawia, że kuchnia będzie jedyna w swoim rodzaju i wszyscy będą chcieli spędzać w niej czas. Ciekawych inspiracji można poszukać na https://3top.pl/.

Nowoczesne meble do kuchni – przemyślane wnętrze pełne uroku

Kuchnia na wymiar w stylu nowoczesnym łączy w sobie elementy minimalistyczne, a jednocześnie ponadczasowe, które będą świetnie się prezentować przez długie lata bez względu na zmieniające się trendy wnętrzarskie. Aranżując kuchnię przy pomocy mebli na wymiar, można zagospodarować każdy kąt i nadać wyjątkowego klimatu temu pomieszczeniu. Stonowane kolory, wysoka zabudowa, która sprawdzi się szczególnie w małych kuchniach, a także designerskie dodatki pozwalają urządzić wyjątkowe wnętrze, w którym gotowanie będzie przyjemnością, a spożywanie posiłków i pogaduszki najciekawszym czasem w ciągu całego dnia. Dzięki meblom na wymiar można dobrać rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w kuchni, a także przechowywanie wszystkich kuchennych akcesoriów. Nowoczesne technologie cichego domykania szafek, ergonomia, możliwość doboru materiałów, z których meble mają powstać i wpływ na dobór wszystkich szczegółów sprawia, że kuchnia stanie się wymarzonym i ekskluzywnym miejscem dla całej rodziny.

Kuchnia w stylu skandynawskim – przytulne i eleganckie wnętrze

Kuchnia w stylu skandynawskim jest idealnym wyborem dla wszystkich, którzy kochają naturę i nie lubią zbędnych zdobień. Meble najczęściej są jasne, choć nie może zabraknąć drewnianych elementów. Fronty mogą być gładkie lub delikatnie frezowane, ale najważniejszą cechą jest funkcjonalność. Taki styl sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach, gdyż dzięki jasnym barwom przestrzeń stanie się optycznie większa. Jednak także na dużej przestrzeni będzie wyglądać zjawiskowo, choć nie wolno zapomnieć o paru dodatkach, dzięki którym wnętrze będzie przytulniejsze. Mogą być to żywe kwiaty na parapecie lub lniany obrus na stole.

Aranżacja kuchni może być fajnym doświadczeniem, choć warto oczywiście przemyśleć, który styl będzie najlepszy. Urządzanie tego wnętrza będzie dużo łatwiejsze, jeśli wybierze się meble na wymiar. Nie tylko pozwolą one zyskać więcej przestrzeni do przechowywania, ale też sprawią, że kuchnia będzie wyglądać estetycznie, elegancko, a co ważniejsze będzie idealnie dopasowana do potrzeb domowników.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij