athome.com.pl

Strona o wnętrzach, domu, ogrodzie.

Lifestyle

Okna do ogrodu zimowego – jakie zastosować?

Okna do ogrodu zimowego – jakie zastosować?

Ogród zimowy to bardzo atrakcyjna konstrukcja, która może pełnić wiele funkcji. W takiej przestrzeni można się relaksować i przyjemnie spędzać czas. Aby ogród idealnie spełniał swoje zadanie i zapewniał optymalny komfort cieplny, należy dobrać odpowiednie, dobrej klasy przeszklenia. Bardzo ważny jest rodzaj szyb i ich parametry użytkowe. Jakie wybrać okna do ogrodu zimowego? Jakie systemy przeszkleń będą najlepsze? Dobór odpowiednich szyb to podstawowa kwestia podczas projektowania ogrodu zimowego.

Okna w ogrodzie zimowym – czym powinny się charakteryzować?

Ogród zimowy to konstrukcja zbudowana w oparciu o solidne profile aluminiowe, wypełnione wysokiej klasy szkłem dachowym i okiennym. Szklane ściany i dach zapewniają komfortowy wypoczynek nawet podczas szalejącej śnieżycy, siarczystych mrozów czy ulewnego deszczu. Aby cieszyć się komfortem termicznym bez względu na pogodę, trzeba wybrać oszklenia, które cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Przeszklenia do ogrodu zimowego powinny mieć doskonałe właściwości termoizolacyjne i być gwarantem ciepła wewnątrz pomieszczenia. Dzięki dobrej jakości przeszkleniom wnętrze będzie zapewniało komfortowe warunki do wypoczynku czy pracy.

Co jeszcze warto wiedzieć o oknach do ogrodu zimowego?

Przeszklone konstrukcje są niezwykle efektowne, ale muszą być także wygodne w użytkowaniu. Wybierając okna, należy zwrócić uwagę na rodzaj szkła i wysokość współczynnika przenikania ciepła, który oznaczany jest symbolem U. Bardzo dobrym parametrem jest:

  • 1-komorowy pakiet szybowy o współczynniku przenikania Ug=1.0,

  • pakiety 3-szybowe o współczynniku Ug=0.6 lub 0.5, które dostępne są z ciepłą ramką Chromatech Ultra F.

Wysokiej jakości okna do ogrodu zimowego zapewniają bardzo dobrą ochronę przed chłodem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi. Dzięki wielowarstwowym szybom o zwiększonej wytrzymałości zarówno szklane okna, jak i dach są doskonale chronione przed uszkodzeniami, wywoływanymi np. przez grad czy promieniowanie ultrafioletowe.

Warto zaufać profesjonalistom

Profesjonalna firma, która specjalizuje się w budowie ogrodów zimowych, wykorzystuje nowoczesne przeszklenia w rozmaitych wariantach. Klient może wybrać np. szkło bezpieczne hartowane/laminowane, szkło samoczyszczące BioClean, szkło matowe czy szkło antywłamaniowe.

Specjaliści oferują okna do ogrodu zimowego, które są wielowarstwowe i cechują się zwiększoną wytrzymałością. Takie ogrody są zbilansowane cieplnie, co oznacza, że koszt ogrzewania całego budynku jest mniejszy. Warto zaznaczyć, że okna są uchylne, pionowe, co zapobiega przegrzaniom pomieszczenia w czasie letnich upałów. Innowacyjnym rozwiązaniem są nawiewki higroskopijne, dzięki którym nie trzeba zasilać wnętrza ogrodu energią elektryczną.

Przy wyborze okien do ogrodu zimowego, warto zaufać profesjonalistom.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij