athome.com.pl

Strona o wnętrzach, domu, ogrodzie.

Wnętrza

U kogo sprawdzi się lodówka No Frost?

U kogo sprawdzi się lodówka No Frost?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek kuchni bez lodówki. To właśnie dzięki niej możemy przechowywać żywność bez obawy o to, że zbyt szybko ulegnie zepsuciu, a w upalne dni możemy schłodzić się dzięki orzeźwiającym napojom. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz nową technologię, szukasz wyposażenia do nowej kuchni czy też po prostu potrzebujesz funkcjonalnego urządzenia do codziennego użytku, lodówko-zamrażarki No Frost mogą okazać się dla Ciebie idealnym wyborem. Sprawdź, czym charakteryzuje się lodówka No Frost i znajdź swój wymarzony model.

O czym pamiętać, kupując nową lodówkę?

Aktualnie inaczej podchodzimy do zakupu nowych urządzeń. Te mają być nie tylko praktyczne i dopasowane do naszych potrzeb. Szczególne znaczenie dla coraz większej liczby kupujących ma aspekt ekologiczny. Kupując nowe sprzęty, chcemy, aby nie tylko dobrze spełniały swoją funkcję, ale i pobierały mniej energii. Jeszcze nie tak dawno uważano, że lodówki to urządzenia, które nie pomagają w oszczędzaniu właśnie ze względu na duży pobór prądu. Czy ta sytuacja uległa zmianie? Zdecydowanie!

Czym są klasy energetyczne lodówek?

Klasy energetyczne lodówek to jeden z istotniejszych elementów, na jakie zwracamy uwagę przy zakupie nowego sprzętu. Do tej pory były oznaczane jako A z plusami, np. A+. Aktualnie skala zaczyna się na literze A, a kończy na G. Skąd ta zmiana? Okazało się, że ze względu na nowy poziom oszczędzania energii poprzednia skala okazała się niewystarczająca. 

W tym miejscu warto podkreślić, że marka Samsung nieustannie szuka rozwiązań, które pomagają zmniejszyć codzienne zużycie energii. Stąd lodówko-zamrażarka No Frost to rozwiązanie dla tych osób poszukujących energooszczędnego sprzętu, który jednocześnie oferuje szereg innowacyjnych funkcji i technologii.

Lodówka No Frost i jej popularność wśród użytkowników

Dlaczego lodówko-zamrażarki No Frost cieszą się taką popularnością wśród użytkowników? Wynika to z ich praktyczności. To wybór dla tych osób, którym zależy nie tylko na przedłużeniu świeżości swoich potraw. Równie ważny jest brak szronu i oblodzenia, dzięki którym w rzeczywisty sposób możemy zmniejszyć zużycie prądu*. W przypadku lodówki No Frost mamy do czynienia z systemem, który kontroluje poziom wilgotności w urządzeniu i zapobiega powstawaniu problematycznego szronu. Dzięki temu lodówka jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości.

W tym miejscu warto jednocześnie zasygnalizować, że najczęściej kupowanymi lodówkami są właśnie lodówki Samsung**. Ta pionierska marka jako pierwsza wprowadza na rynek nowoczesne i energooszczędne lodówki z modułem Wi-Fi (SmartThingsEnergy). Dzięki temu jesteśmy w stanie wygodnie zarządzać swoim urządzeniem z poziomu aplikacji SmartThings. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

** W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

Udostępnij