Jakie zalety mają domy loftowe?
Data publikacji 25 listopada 2022W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się domy loftowe, które określa się również mianem domów modułowych. Można śmiało powiedzieć, że Polacy coraz częściej inwestują w takie projekty. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie cechują się loftowe wnętrza, a także wymienimy ich najważniejsze zalety. Podstawowe cechy to solidna konstrukcja, nowoczesny design oraz niewielki metraż, który nie wymaga zezwolenia na budowę.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak wyglądają domy loftowe
- cechy jakie posiadają loftowe wnętrza
- jak wygląda konstrukcja takich domów
Mieszkania loftowe
Z reguły mieszkania modułowe mają powierzchnię 30 – 35 m2. Pod względem rozmiaru przypominają trochę kawalerkę. Jednak gwarancją optymalnego rozmieszczenia przestrzeni jest właściwie wykonany projekt. Przykładowo możesz wybrać dwupiętrowy obiekt. Wtedy salon najczęściej łączy się z aneksem kuchennym, a łazienka znajduje się na dolnym piętrze. Na sypialnie przeznacza się górną część mieszkania.
Jakie cechy mają domy loftowe?
Nie ulega wątpliwości, że loftowe domy mają charakterystyczną konstrukcję, która jest stabilna i odporna na silny wiatr. Należy pamiętać, że z drewna najczęściej wykonuje się pokrycie. Całość prezentuje się jak połączenie stylu nowoczesnego ze skandynawskim. Do lokacji takich domków doskonale pasują materiały naturalne. Najważniejsze, że nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, żeby postawić loftowy domek. Wbrew pozorom loftowe wnętrza mają bardzo wiele plusów. Przede wszystkim jest to nowoczesny design, który od razu przyciąga uwagę innych osób.
Pod względem cenowym takie rozwiązanie jest ciekawą alternatywą dla klasycznej nieruchomości. W porównaniu do budowy domu, domy loftowe cechują się niską ceną. Znacznie krótszy jest również ogólny czas produkcji. Dom modułowy wydaje się najlepszą propozycją, jeśli marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie chcesz spłacać później kredytu przez wiele lat. Kolejną istotną zaletą domów modułowych jest ich mobilność.
Konstrukcja domu loftowego
Warto mieć na uwadze, że w fabryce rozpoczyna się proces konstrukcji domu loftowego. To właśnie tam produkuję się elementy, które później się ze sobą spaja. Oznacza to, że w kilka tygodni powstają domki loftowe. Do klientów docierają nie tylko złożone, ale również gotowe do użycia. Wyjątkowo prosty jest montaż i demontaż domku, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić.
Domy loftowe są praktycznym i bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Taki obiekt generuje niskie koszty eksploatacji, ponieważ jest energooszczędny. Wykorzystanie materiałów naturalnych pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że domy loftowe produkowane są z gotowych elementów przygotowanych w fabryce. Tylko sprawdzone elementy, które nie oddziałują negatywnie na środowisko naturalne mogą być stosowane do wykończenia. Należy pamiętać, że nie potrzebujesz żadnego pozwolenia do budowy i postawienia domu modułowego do 70 m2. Możesz też skorzystać z oferty wynajmu, jeśli nie jesteś przekonany co do inwestycji. W ten sposób możesz sprawdzić, czy będziesz czuł się komfortowo w takim mieszkaniu. Na żywo możesz ocenić walory estetyczne oraz wielkość domu.